Trabzonspor, Joao Pereira’nın kontratını uzattı

Trabzonspor, 36 yaşındaki Portekizli sağ beki Joao Pereira’nın sezon sonunda bitecek kontratını 1 sene uzattı.

Törene katılan Başkan Ahmet Ağaoğlu, Pereira ile kısa bir görüşme yaptıklarını ve kontrat uzatma mevzusunda uyuştuklarını söyledi.

“TRABZONSPOR’A AİDİYETİ VAR”

Portekizli oyuncunun Trabzonspor’a aidiyet beslediğini belirten Ağaoğlu, “Joao Pereira’nın kontratı sona eriyordu, kendisiyle 1 sene daha anlaştık. Yüksek aidiyeti var. Trabzon’u, Trabzonspor’u özümsemiş, ehemmiyetli bir oyuncumuz. Joao Pereira ile kısa süren bir görüşme asıllaştırdık. Kendisi futbolu Trabzonspor’da noktalamayı heves ettiğini belirtti. Fiyat mevzusunda kendisi bizi hiç üzmedi. Her iki tarafı da mutlu edecek bir kontrata imzalaydık” dedi.

“BİLAL VE HOSSEINI’NİN DE OPSİYONLARI KULLANILDI”

Bilal Başacıkoğlu ve Majid Hosseini’nin de kontratlarındaki opsiyonu kullandıklarını belirten Ahmet Ağaoğlu, “Bilal ve Majid’in kontratındaki opsiyon haklarını da kullandık, ikisi de önümüzdeki sezon da yola devam ediyorlar” biçiminde konuştu.

“SOSA BİZİM İÇİN YALNIZCA FUTBOLCU DEĞİL”

Sosa’nın kendileriyle devam etmek istediklerini söyleyen Trabzonspor Başkanı, “Kaptanımız Jose Sosa bizimle devam etmek istiyor. Hakkındaki spekülasyonlara herhalde bu laflarla nokta koymuş oluruz. Sosa bizim için yalnızca bir futbolcu değil” dedi.

“PEREIRA FİNANS ÜNİTESİNİN BAŞINA GEÇECEK”

Joao Pereira’nın futbolu vazgeçtikten sonra kulübün finans ünitesinin başına geleceğini ifade eden Ağaoğlu, “Finansal mevzularda Pereira’ya çok güvendiğimiz için, herhalde futbolu vazgeçtikten sonra kulüpte CFO Chef Financial Officer olarak misyon alacak, kulübün kasasını ona itimat edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor, Joao Pereira'nın sözleşmesini uzattıAdd a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir