TFF’nin yabancı transfere yaş hududu getirme fikri Muslera’nın Galatasaray’daki geleceğini riske soktu

Türkiye Futbol Federasyonu, gelecek sezon için yabancı transferlerine 32 yaş hududu getirmeyi tasarılarken Galatasaray’da gözler Fernando Muslera’ya çevrildi.

33 yaşındaki Uruguaylı eldivenin, sarı-kırmızılı takım ile bir sene daha kontratı bulunuyor ve şayet bu sezon yeni bir uyuşma olmazsa gidişatı meçhullüğe girecek. Federasyon şayet bir opsiyon sağlamazsa Galatasaray, galibiyetli file bekçisiyle gelecek sezon yollarını ayırmak zorunda kalacak ve bu da taraftarların usuna getirmeyi bile istemediği bir vaziyet… Buna karşılık federasyonun, 5 senenin üzerinde Türkiye’de forma giyen oyunculara basitlik sağlayabileceği güzergahında bilgiler de geliyor. Galatasaray’da bu sezon 33 yaşında olan Donk, Mariano ve Nagatomo’nun kontratları da sona eriyor.

YENİLESE DE AYRILABİLİR

2011-12 sezonunda Galatasaray’a transfer olan Muslera kontratını yenilese dahi sezon sonundan itibaren istediği ekibe kıymetsiz olarak gidebilecek. Çünkü FIFA 32 yaşını aşan ve 10 seneden fazla aynı ekipte forma giyen oyunculara özel bir hak tanıyor. Bu yaştan sonra kontratları devam etse dahi yeni bir ekibe rastgele bir bonservis kıymeti ödemeden katılmasına izin veriyor.

MUSLERA AYRILMAYI DÜŞÜNMÜYOR

Muslera zaman zaman Boca Juniors başta bir hayli ekiple anılıyor. Ancak Galatasaray ile bütünleşen ve kaptanlık misyonuna yükselen deneyimli file bekçisinin sarı-kırmızılı ekipten ufalamaya hiç mi hiç gayeyi yok.

Kaynak: A Spor

TFF'nin yabancı transfere yaş sınırı getirme düşüncesi Muslera'nın Galatasaray'daki geleceğini tehlikeye soktuAdd a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir