TFF Başkanı Nihat Özdemir: Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul’da seyircili oynanması şahane

UEFA’nın 2020’de İstanbul’da yapılacak Şampiyonlar Ligi finalini 2021’e ertelenme kararının ardından Türkiye Futbol Federasyonu Nihat Özdemir, TFF Başkan Vekili Servet Takviyeci ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, mevzuyla alakalı söylemelerde bulundu.

Alınan karar dolayısıyla UEFA’ya teşekkür eden Özdemir, “UEFA ile görüşerek, bu yılki haklarımızdan feragat edip, finali 2021’de seyircili oynanacak biçimde arzda bulunduk. Sayın Servet Takviyeci’nın gayretleriyle, UEFA da bu arzımızı pozitif karşıladı. Seyircili 2021 finalini oynatacağız. 2005’te bu stadyumda düş gibi bir finale konut sahipliği yaptık. 2021’de de, allahın izniyle seyircili olarak konut sahipliği yapacağız. UEFA’ya 2020 Şampiyonlar Ligi finalini İstanbul’dan alıp 2021 Şampiyonlar Ligi finalini bize verdiği için teşekkür ediyorum” dedi.

“SEYİRCİLİ ŞAHANE OLACAK”

TFF Başkanı, İstanbul’un tanıtımı bakımından 2021 Şampiyonlar Ligi finalinin seyircili bir biçimde oynanmasını şahane olarak nitelendirdi.

SERVET TAKVİYECİ: ARZ BİZDEN GELDİ

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Servet Takviyeci, mevzuya ait olarak, “Bu finali seyircisiz oynanmasına gönlümüz razı olmadı. Seyirci olmadan maç olmuyor. UEFA’nın kararı müjdeli bir karardır. Keyifliyiz, mutluyuz. Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul’da seyircisiz oynanmasını istemedik, UEFA’ya bunu ilettik ve 2021 Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul’da olmasını muvaffak olduk. Seyirci çok ehemmiyetli” söylemelerinde bulundu.

KASAPOĞLU : UEFA’NIN KARARINDAN MEMNUNUZ

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da UEFA’nın vermiş olduğu kararlar sonrası büyümelerin Türkiye ismine umut verici olduğunu söyleyerek, “18 senede Cumhurbaşkanımızın önderliğinde spor devrimi hakikatleştirdik. UEFA’nın aldığı karar bizleri son derece hoşnut etmiştir. İstanbulumuzun, tarihi ve kültürel mirasıyla bir şölene dönüşmesi emeliyle, seyircisiz oynatmak içimize sinmedi. Finali, en hoş biçimiyle, ülkemizin namına yakışacak haliyle tertip edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın” laflarını sarf etti.

TFF Başkanı Nihat Özdemir: Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul'da seyircili oynanması harikaAdd a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir