Tanju Çolak’tan dikkat sürükleyen yabancı rakamı yorumu: Keşke hudut 3’e, 4’e inse

Türk futbolunun yaşayan efsanesi Tanju Çolak; Süper Lig’in başlamasını, Fenerbahçe’nin teknik direktör teşebbüslerini ve yabancı rakamının düşürülme iddialarını değerlendirdi.

Kendi Youtube kanalında, gazeteci Haluk Vicdanlı ile hazırladığı “Gündemin Kralı” programında değerlendirmelerde bulunan Çolak, TFF’nin aldığı kararın artta durarak Süper Lig’i 12 Haziran’da başlatmasının doğru bir karar olduğunu söyledi.

7 kulübün, “Küme düşme kaldırılsın” arzını yalanlayan TFF’nin doğru bir karar verdiğini söyleyen Çolak, “Türkiye Futbol Federasyonu, aldığı kararların artta duruyor ve ligi tanımladığı tarihte başlatıyor. Tebrik ediyorum ama 7 ekibin küme düşmemeyle alakalı olan tasarı ve projesinin suya düştüğü de bir reel. Federasyon bu mevzuda doğru olanı yaptı. Tebrik ve teşekkür ediyorum” dedi.

“İYİ OYUNCUN YOKSA, OYUNCU FARKLILIĞI RAKAMI 5 OLSA NE OLUR?”

Oyuncu farklılığı rakamının 5’e çıkmasını da pozitif bulan efsane golcü, “Oyuncu farklılığının 5’e çıkması doğru bir hücumdur ancak yeniden şunu söylüyorum; kulübenizde iyi oyuncunuz yoksa, 5 oyuncu farklılığı hakkı olsa ne olur olmasa ne olur. Ehemmiyetli olan kulübedeki oyuncuların niteliği, sahaya verdikleri performans” biçiminde konuştu.

“HASAN KARTAL EVVEL KENDİ EKİBİNE BAKSIN”

Tanju Çolak, Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal’ın yaptığı “Küme düşmenin kaldırılmaması haksız bir karar oldu” yorumu değerlendirirken, “Hasan Kartal’ın verdiği tepkiyi bir cinsli kavrayamadım. Herkes kendi ekibine baksın, öteki ekiplerle ne işi var onun? Herhalde çok fazla empati yapıyor. Hoşlandığım ve hürmet dinlediğim bir başkan ama ben bu söylemeleri yakıştıramadım. Sen nereden öğreniyorsun düşmeyeceğini, belirli mi olur?” ifadelerini kullandı.

“BENCE F.BAHÇE’NİN MAKSADINDAKİ ÖĞRETMEN EROL BULUT DEĞİL”

Fenerbahçe’nin en eforlu teknik direktör adayının Erol Bulut olmadığını korunan efsane golcü, “Taraftar çıksın bir alıştırman istesin, Ali Koç da alsın. ‘Kapıdan içeri giremez’ denilen Ersun Yanal girdi neticede. Zaferli oldu mu? Olmadı. Ali Koç onu mutlu bir biçimde mi getirdi? Hayır, taraftar getirdi Yanal’ı. Taraftarın ikinci defa bir teknik direktör isteme hakkı yok. Ali Koç, Alanyaspor Başkanı Hasan Kartal’la görüşüp belki de para dahi vermeden, yalnızca görüşerek Erol Bulut’un ekibin başına geçmesini sağlayabilir. Hasan Çavuşoğlu iyi bir Fenerbahçelidir ama ben buradan kavrıyorum ki, Fenerbahçe’nin maksadındaki teknik direktör Erol Bulut değil. Fenerbahçe’de doğru giden ne var? Ekip kurgusu yanlış, teknik direktör yanlış, Comolli’nin gelmesi yanlış. Bir tek doğru atak var, o da Emre Belözoğlu’nun atletik direktör olması” biçiminde konuştu.

“KEŞKE YABANCI RAKAMI 3’E 4’E İNSE”

Federasyonun yabancı rakamını evvel 8+2+2’ye, sonrasında da 6+2’ye düşüreceğine dair çıkan haberleri de açıklayan Çolak, “TFF’nin 32 değil, 30 yaşından büyük oyuncunun transferini menetmesi gerekli. O surattan kriter gelmesi için bas bas haykırıyorum. Nihayet duydular bu sesi. Ben yıllardır söylüyorum bunu. 30 yaşın altı olmalı. Bir tek Atiba var faydalı olan, ikinci bir ad var mı? Böyle oyuncuya her zaman kapımız sarih. Bizler forma aşkı olmayan futbolcular yarattık. Eskişehirspor; Aytaç Kara, Alper Potuk, Tarık Çamdal gibi adamları sattı ama kulüp hala 150-200 milyon lira borç batağında. Niçin? Zira iyi idareyemiyorlar, herkes yolunda. Keşke yabancı hududu 3’e 4’e inse ama şu an olmaz. Zati artık kulüpler 7-8 milyon euro bonservis ödeyecek eforda değiller” ifadelerini kullandı.

Tanju Çolak'tan dikkat çeken yabancı sayısı yorumu: Keşke sınır 3'e, 4'e inseAdd a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir