Polonya’da bir taraftar koronavirüsten stadyuma giremeyince maçı vinç kiralayıp izledi

Koronavirüs sebebiyle seyircisiz oynanan Polonya liginde bir taraftar, yakaladığı Slaska Wroclaw ekibinin maçını vinç kiralayarak izlemesi kulüp idaresinin de dikkatini çekti. Fanatik taraftar, kulüp yetkililerinin daveti üzerine bir sonraki maçı 45 bin şahsiyet stadyumda türkiye elektrik kurumu başına izleyecek.

Polonyalı Tomasz Zolkiewcz’in ekip sevgisi ülkede gündem oldu. Koronavirüs dolayısıyla 81 gün ara verilen Polonya Ekstraklasa’nın 29 Mayıs’ta tekerrür başlamasının ardından ekibi Slaska Wroclaw’ın maçlarına hasret kalan Tomasz Zolkiewicz’i stadyumların taraftarlara kapalı olması durduramadı. Zolkiewicz ekibine olan aşkı dolayısıyla geçtiğimiz Çarşamba günü Slaska Wroclaw’ın dış sahada karşılaştığı Wisla Plock maçı için Plock şehrine geldi.

90 DAKİKA TEZAHÜRAT YAPTI

19 Haziran’dan itibaren stadyum kapasitesinin yüzde 25’i kadar taraftarın maçlara alınmasının tasarlandığı ülkede Tomasz Zolkiewicz stadyuma girememeye daha fazla katlanamadı, ekibimin maçını izleyebilmek için personel yükseltme taşıtı kiraladı. Zolkiewicz’in 90 dakika süresince taşıtın tepesinden ekibine tezahürat yaptığı maç Slaska Wroclaw’ın 2-1’lik zaferiyle sona erdi.

HAFTA SONU MAÇA DAVET EDİLDİ

Skorla suratı gülen ateşli taraftarın vincin tepesinde çekilmiş resminin sosyal medyada yayınlanmasının ardından Slaska Wroclaw kulübü Tomasz Zolkiewicz’e erişti. Teknik Direktör Vitezslav Lavicka ekip olarak kendilerine verdiği dayanaktan dolayı Zolkiewicz’e teşekkür ve hürmet ifadelerini iletti. Lavicka, sıkı taraftar Zolkiewicz’i Slaska Wroclaw’ın 14 Haziran Pazar günü LKS Lodz ekibiyle oynayacağı maça da davet etti.

STADYUMDA Türkiye Elektrik Kurumu BAŞINA MAÇ İZLEYECEK

Teknik direktörün daveti üzerine mevzubahisi tutumu için kimseden hiçbir temennisi olmadığını belirten Tomasz Zolkiewicz, “Tribünlerde sizinle birlikte olacak olmak benim için en büyük mükâfat” biçiminde konuştu. Zolkiewicz, Pazar günü oynanacak karşılaşmada 45 bin şahsiyet stadyumda maçı izleyecek türkiye elektrik kurumu taraftar olacak.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir