Michael Jordan da George Floyd’un öldürülmesine suskun kalmadı: Usandık artık

Oynadığı 15 sezonda 6 şampiyonluk yaşayan ve tarihin en iyi oyuncusu olarak kabul edilen 57 yaşındaki NBA efsanesi Michael Jordan, George Floyd’un öldürülmesine suskun kalmadı.

Jordan sosyal medyadan yaptığı yazılı söylemede, “Derin bir yeis, acı ve dargınlık içindeyim. Herkesin acısını ve hayal kırıklığını seziyorum. Ülkemizdeki beyaz olmayanlara karşı kökleşmiş şiddet ve ırkçılığa hesap soran insanları destekliyorum. Usandık artık.” ifadesini kullandı.

Jordan, “Tek ses halinde liderlerimize yasaları değiştirmesi için baskı uygulamalıyız ya da sistematik metamorfoz sağlamak için rey hakkımızı kullanmalıyız.” söylemesini yaptı.

TEPKİLER HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Floyd’un polis tarafından nezaretine alınırken öldürülmesine spor camiasından gelen tepkiler her geçen gün artıyor.

Ulusal ve beynelmilel spor camiasının önde gelen kulüp, idareyici ve sporcuları, Amerika Birleşik Devletlerinde yaşanan ırkçılık hadisesini hafta süresince sosyal medyadan attıkları iletilerle ayıplamaya devam etti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Minneapolis şehrinde geçen pazartesi günü yaşanan vakada 46 yaşındaki Floyd’un vefatı üzerine soruşturma başlatılırken, bu şahsın nezaretine alınma biçimi tepkilere neden oldu.

Yoldan geçenlerin sürüklediği ve sosyal medyada paylaşılan video kaydında, polisin yere yatırdığı Floyd’un boynuna dizini basarak, değişik takımları beklediği görülüyor.

Görüntülerde siyah tenli adamın, yerde bulunduğu esnada, “Lütfen, soluk alamıyorum. Karnım, boynum her yerim acıyor. Lütfen azıcık su verin. Beni öldürmeyin.” diyerek dakikalarca dilendiği ve bir müddet sonra hareketsiz kaldığı yer alıyor.

Michael Jordan da George Floyd'un öldürülmesine sessiz kalmadı: Bıktık artıkAdd a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir