Leeds United tribünlerindeki Usame bin Ladin kartonu, taraftarın tepkisini çekti

Koronavirüs sürecinde kulüplerin tribünlerini doldurduğu “karton taraftar” uygulaması İngiltere Championship’in iddialı takımlarından Leeds United’ın başını ağrıttı. Leeds United’ın yuvası Elland Road’da bulunan 15 bin karton taraftar arasında terör örgütü El-Kaide’nin daha önceki lideri Usame bin Ladin’in resmi tespit edildi. Kulüp bir söyleme yaptı ve görselin şipşak kaldırıldığını söyledi.

Son Dakika: UKOME’den İBB’nin 5 bin taksi kiralama önerisine ret
Cami tuvaletinde kız çocuğunu taciz eden sapık tahliyesi için dilense de cezadan kurtulamadı
Son dakika: Merkez Bankası faizi statik tuttu

TÜM RESİMLER İNCELENİYOR

9 Eylül terör hamlelerinin tasarlayıcısı ve azmettiricisi olan adın resminin tribünde yer alması sosyal medyada gündem oluşturdu. BBC’de yer alan habere göre söylemede bulunan Leeds United yetkilileri tribünde başka bir rahatsız edici resme yer verilmeyeceğini ve tüm resimleri araştırdıklarını ifade etti.

AVUSTRALYA’DA DA EŞ BİR HADİSE YAŞANDI

Bu ay başında Avustralya’da da eş bir hadise yaşanmış ve National Rugby League’de Milli Ragbi Ligi Penrith Panthers’ın Newcastle Knights ile toplandığı maçta Britanyalı seri katil Harold Shipman’ın resminin de tribünlerde yer aldığı ortaya çıkmıştı. Bu iki hadise üzerine bu uygulamaya giden kulüplerin resimleri daha sıkı sorgulaması gerektiği de gün suratına çıktı.

PREMIER LİG İÇİN GAYRET EDİYOR

Premier Lig’e çıkmak için gayret veren Leeds United, Championship’te bitime 8 maç kala 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Arjantinli teknik direktör Marcelo Bielsa’nın çalıştırdığı Leeds’in önünde averajla lider olan ekip ise West Bromwich Albion.Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir