Koronavirüs arasında askerliğini yapan Heung-Min Son neşeli: 10 birey aynı odada olsak da şahaneydi

Yeni tip koronavirüs Kovid-19 sebebiyle Premier Lig’e verilen arada ülkesi Güney Kore’de gerekli askerlik vazifesini yerine getiren 27 yaşındaki futbolcu, Londra’ya döndükten sonra ekibinin televizyon kanalına konuştu.

Askerliğin özel bir tecrübe olduğunu belirten Son, “Her şeyi yaptığımı söyleyemem. Zorlu bir üç haftaydı, ama neşe aldım. İlk gün kimse kimseyi tanımıyor, bu azıcık tuhaf geliyor. 10 birey bir odayı paylaşıyorsun. Sonra beraber çalışıyorsun, takviye ediyorsun, şakalaşıyorsun, şahaneydi.” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs arasında askerliğini yapan Heung-Min Son keyifli: 10 kişi aynı odada olsak da harikaydı

“EN İYİ SEVİYEMİ HEMEN HEMEN YAKALADIM”

Ekiple idmanlara başlayan Son, şubat ayındaki sakatlık süreci ve askerliğin ardından fiziksel gidişatının iyi olduğunu, çok çalışarak en iyi seviyesini hemen hemen tuttuğunu kaydetti.

Taraftarları çok özlediğini aktaran yıldız futbolcu, “Askerlik yaparken telefonum yanımda değildi. Taraftarlardan gelen yardım iletilerini görünce çok coştum. Sahada onlar için en iyisini yapmaya çalışacağım.” dedi.

Koronavirüs arasında askerliğini yapan Heung-Min Son keyifli: 10 kişi aynı odada olsak da harikaydı

DENİZ PİYADE ALIŞTIRMA KAMPINDA VAZİFESİNİ TAMAMLADI

Şubat ortasında 3-2 kazandıkları Aston Villa maçında sakatlanan ve sağ kolundan operasyon olan Son, koronavirüs sebebiyle liglere verilen arada ülkesinin Jeju Adası’ndaki deniz piyade alıştırma kampına giderek 3 haftalık askerlik vazifesini yerine getirdi.

UEFA Şampiyonlar Ligi bileti için gayret eden Jose Mourinho idaresindeki Tottenham, 17 Haziranda yine başlayacak ligde 41 puanla 8. sırada yer alıyor.

Koronavirüs arasında askerliğini yapan Heung-Min Son keyifli: 10 kişi aynı odada olsak da harikaydıAdd a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir