İslam’ı seçen Avusturyalı şampiyon dövüşçü Ott’un nişanlısı da Müslüman oldu

Koronavirüs salgını sebebiyle karantina sürecinde Müslüman olan Avusturya’nın şampiyon dövüşçüsü Willi Ott’un ardından nişanlısı Mischele da İslam’ı seçti.

Çift, evvelki gün Viyana IFV Traiskirchen Camisi’nde kıyılan dini nikahla dünya evine girdi. Viyana İslam Federasyonu Başkanı Mehmet Arslan Müslüman olan çiftlere Avusturya İslam Cemiyeti ismine Umre armağanı ibraz etti. Mehmet Arslan Halit adını alan Willi, İslam’ı seçmesinde devamlı destekçi olan ve devamlı desteklediyen cami idareyicisi Adem Ekinci’ye ve Nikah etrafını hazırlayan Traiskirchen Toplum Başkanı Erdal Kaymaz’a teşekkür etti.

OTT: MÜSLÜMAN OLARAK YAŞAMIMIZA DEVAM EDECEĞİZ

Demirören Haber Ajansı’na DHA konuşan Ott, “Nişanlımın da İslam’a geçmesinden son derece hoşnut oldum. İkimiz de Müslüman olarak yaşamımıza devam edeceğiz. Mutluyuz” diye konuştu.

Federasyondan hiçbir yetkilinin nikah sebebiyle kendisini tebrik etmediğini ifade eden Ott, “İslam dinini seçtik diye kimse bizi tebrik etmedi. Avusturya MMA Kavga Et Federasyonu ne yazık ki beni kutlamadı. Yalnızca federasyondan Bülent Sağlam Bey tebrik etti. Federasyona karşı kırıldığımı ifade etmek isterim” diye konuştu.

İslam'ı seçen Avusturyalı şampiyon dövüşçü Ott'un nişanlısı da Müslüman oldu

OTT NİSAN AYINDA MÜSLÜMAN OLMUŞTU

Avusturyalı ulusal boksör Willi Halit 16 Nisan 2020 günü sosyal medya hesabında yaptığı söylemede, uzun zamandır İslam’ı incelediğini karantina sürecinin araştırmalarına daha da katkı sağladığını ifade ederek, İslam dinini seçtiğini duyurmuştu.

AVUSTURYALI BOKSÖRÜN BAŞARI KARNESİ

Avusturyalı ulusal boksör Willi Halit 2013 senesinde 84 kilo Avusturya şampiyonluğu ve yeniden aynı senede 93 kiloda Avusturya şampiyonu olarak bir ay içerisinde değişik iki kiloda şampiyon olarak tarihe geçti. Ott’un 2019 senesinde de 84 kiloda Avrupa şampiyonluğu bulunuyor.

İslam'ı seçen Avusturyalı şampiyon dövüşçü Ott'un nişanlısı da Müslüman olduAdd a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir