Giggs, efsane öğretmenin gazabına uğradığını itiraf etti: Beni sırçadan atmak istedi

Galler Ulusal Ekibini çalıştıran Ryan Giggs, efsane haline geldiği Manchester United’ın podcast yayınına katıldı. Giggs, kulüpteki ilk senesinde Bryan Robson’un kendisini aldattığını ve menajer Sir Alex Ferguson’un gazabına uğradığını anlattı.

Bryan Robson’un genelde şaka yapmadığını söyleyen Giggs, “20-25 maç oynamıştım. Ona güveniyordum; zira asla şaka yapmazdı. Ona gittim ve “Robbo, kulüp tam oyunculara araba vermiş” dedim. O zaman ya Volkswagen Passat veya Audi otomobilleri veriliyordu. O da “Evet 25 maç oynadım ve şimdi menajere gidip bir araba isteyebilirsin” dedi.

Giggs, efsane hocanın gazabına uğradığını itiraf etti: Beni camdan atmak istediAlex Ferguson ve Ryan Giggs

“SURATININ RENGİ DEĞİŞTİ”

Ferguson’un odasına gittiğini kaydolan Giggs, “Ben de Ferguson’un odasının kapısını çaldım ve ‘İşveren, 25 maç oynadım. Ekibe iyice adapte oldum. Bana kulüp bir araba verebilir mi?’ diye sordum. Tümcemin ortasında Ferguson’un suratının rengi değişmişti. Bana küfür etmeye başladı ve ‘Kulüp otomobili mi? Kulübün bisikletini dahi alamayacaksın. Seni pencereden atmadan evvel odayı terk et’ diyerek beni kovdu. Kapıyı açtım, ekibin yarısı kapının dışındaydı. Konuşmaları dinliyorlarmış ve tepkime bakıyorlardı. Bunları yaşayıp biliyorsunuz” diyerek daha önceki kaptanının kendisini nasıl oyuna getirdiğini dile getirdi.

KULÜP TARİHİNE GEÇTİ

Galler’i çalıştıran Ryan Giggs, Kırmızılar ile 927 maça çıkarken ismini kulüp tarihine yazdırdı. Profesyonel futbol kariyeri süresince yalnızca Manchester United forması giyen Ryan Giggs, İngiliz deviyle 13 Premier Lig, 2 Şampiyonlar Ligi, 4 Federasyon ve Lig Kupası şampiyonluğu neşeyi yaşadı.

Kaynak: NTV SporAdd a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir