Fransız futbolcu Mathieu Valbuena: Fenerbahçe’de bana haksızlık yapıldı

Yunan takımı Olympiakos’ta forma giyen Mathieu Valbuena, daha önceki ekibi Fenerbahçe hakkında beIN Sports‘a sansasyonel söylemelerde bulundu.

Her zaman elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını söyleyen 35 yaşındaki oyuncu, “Fenerbahçe için sahada her şeyimi verdiğimi düşünüyorum. Oradan başım dik parçaladım. Fenerbahçe taraftarının bana gösterdiği aşk ve sevgi bana gerçekten kalpten dokundu. Oynamadığımda dahi hiçbir zaman rastgele kapris yapmadım. Sahaya girdiğimde taraftarlar için her şeyimi verdim” ifadelerini kullandı.

“BANA HAKSIZLIK YAPILDI”

Sarı lacivertli taraftarların yardımını her zaman sezdiğinin altını çizen Valbuena, “Fenerbahçe’de Oynamadığım yarıyıllarda netlikle bana haksızlık yapıldığını düşünüyorum” dedi.

Kulüp kariyeri süresince önceliğini heyecanlı taraftarları olan büyük kulüplere verdiğini söyleyen deneyimli ad, Fenerbahçe’nin de bunlar arasında iyi bir misal olduğunu belirtti ve “Herkes Fenerbahçe’de oynayamaz. Çok büyük bir baskı ve amaçlar var. Devamlı sizden iyi performanslar bekleniyor. Sahaya büyük şahsiyetler koymak gerekiyor” dedi.

“ŞAMPİYON OLAMAMAKTAN DOLAYI HALA YEİSLİYİM”

Daha Önceki ekibinin maçlarını takip ettiğini dile getiren Valbuena, “Fenerbahçe’de şampiyon olamamaktan dolayı hala yeis dinliyorum. İstanbul’da kupa kazanmanın heyecanını, taraftarlarımızı görmek isterdim ama ne yazık ki olmadı. Sezona hakikatinde iyi bir başlangıç yaptılar ama sonra güçlü bir yarıyılın içerisine girdiler. İç sahadaki Galatasaray derbisi, taraftarlar ismine yeis vericiydi” diye konuştu.

Mathieu Valbuena, 2017-19 seneleri arasında iki sene sarı lacivertli formayı giymişti.Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir