Fenerbahçe, son 8 hafta için Tahir Karapınar’ı ekibin başına getirecek

Teknik direktör arayışlarını sürdüren Fenerbahçe’nin kalan 8 haftada ekibi Tahir Karapınar’a itimat etmek istediğini ve deneyimli öğretmene öneri yaptığı belirtildi.

TRT Spor’un haberine göre Tahir Karapınar’ın Fenerbahçe’de sezon sonuna kadar teknik direktör olarak vazife yapacağı ve önümüzdeki sezon da altyapıda vazife alacağı iddia edildi. Tahir Karapınar’ın adının Emre Belözoğlu’nun teklifiyle gündeme geldiği ifade edildi.

AURELIO EKİBİN BAŞINDA YER ALAMAYACAK

12 sene sonra Fenerbahçe’ye dönen Mehmet Aurelio’nun, pro lisans sahibi olmadığı için Fenerbahçe’nin başında sahaya çıkma hakkı bulunmuyordu.

Tahir Karapınar Altay’da başladığı dayanakçı alıştırmanlık kariyerinde siyah beyazlı ekibin teknik direktörlüğünü yapmış, daha sonra Gaziantepspor ve Manisaspor ile Konyaspor’da dayanakçı alıştırmanlık misyonları yapmıştı.

TAHİR KARAPINAR KİMDİR?

Tahir Karapınar, 20 Haziran 1967’de İzmir’de dünyaya geldi. Karapınar, futbol yaşamı süresince İzmir’de kaldı. Göztepe ve Altay formaları giyen tecrübeli futbol adamı, 2002 senesinde Siyah Beyazlı forma ile futbolculuk kariyerini noktaladı.

2004 senesinde efsane olduğu Altay’da alıştırmanlık yaşamına başlayan Karapınar, İzmir takımında 2009 senesine kadar muhtelif kategorilerde vazife aldı.

2011 senesinde Gaziantepspor’un başına geçen 53 yaşındaki teknik adam, 2013 ve 2014 senelerinde Manisaspor’da, 2017 senesinde ise Konyaspor’da vazife aldı.

ZEKİ MURAT GÖLE İLE LİSANSSIZ ALIŞTIRMAN HAKKI KULLANILMIŞTI

Koronavirüs süreci evvelinde “Pro lisanssız teknik direktör ile en fazla 2 maça çıkılır” hakkını kulüp alıştırmanlarından Murat Zeki Göle ile kullanan sarı-lacivertliler, 12 Haziran’da başlayacak lige pro lisansa sahip bir teknik adamla çıkmak zorunda.

Kulübün bünyesinde altyapı koordinatörü olarak çalışan Serdar Dayat’ın pro lisansı bulunuyor fakat bu vaziyet, Yanal dağıldıktan sonra seçim edilmemiş ve ardından koronavirüs süreci başladığı için teknik direktör mevzusu askıda kalmıştı.

Fenerbahçe, son 8 hafta için Tahir Karapınar'ı takımın başına getirecekAdd a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir