Fenerbahçe, Rizespor forması giyen Mykola Morozyuk’la ilkede uyuştu

Fenerbahçe ile alakalı bir başka transfer iddiası Ukrayna’dan geldi. Kısa müddet evvel Şilili futbolcu Mauricio Isla ile yollarını ayırdığını söyleyen Kanarya, aradığı sağ beki Süper Lig’de buldu.

Fenerbahçe, Rizespor forması giyen Mykola Morozyuk'la prensipte anlaştı

Yeni sezon için transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe’de sağ bek pozisyonu Çaykur Rizesporlu Mykola Morozyuk’un adı gündeme geldi. Ukrayna medyayı görüşmenin reelleştiğini yazdı. Morozyuk’un gelecek sezon İstanbul’da olmak için hazırlıklarını bitirdiği kendisine yaşayacağı yeri dahi seçtiği belirtildi. Isla’nın parçalamasından çok daha evvel Fenerbahçe’nin Morozyuk ile temas kurduğu iki tarafın ilke uyuşmasına vardığı iddia edildi.

Fenerbahçe, Rizespor forması giyen Mykola Morozyuk'la prensipte anlaştı

YENGEYE VERDİĞİ “İSTANBUL’A GİDECEĞİZ” LAFINI TUTUYOR

Morozyuk’un Rize’ye kazançken eşi Irina Morozyuk’a verdiği, “1-2 yıla İstanbul’da yer alan bir ekibe gideceğiz” lafını bu biçimde yerine getirmeyi muvaffak olduğu haberde ayrıntı olarak yer aldı. Rizespor taraftarının çok beğendiği ve “Yenge” diye çağırdığı Irina Morozyuk’un da bu büyümeden dolayı çok mutlu olduğu belirtildi.

32 yaşındaki Morozyuk, bu sezon Çaykur Rizespor formasıyla toplamda 23 maça çıkarken 1 gol, 1 asistle oynadı.

Bu arada Morozyuk’un, Dinamo Kiev’de forma giyerken Sergei Rebrov’un talebesi olması ise sosyal medya hesaplarından gündeme getirildi. Rebrov’un, Morozyuk’u istediği iddia edildi. Ancak haberlerde Rebrov ile Morozyuk transferini bağlayan bir anekdot dikkat sürüklemedi.

Fenerbahçe, Rizespor forması giyen Mykola Morozyuk'la prensipte anlaştı
Fenerbahçe, Rizespor forması giyen Mykola Morozyuk'la prensipte anlaştıAdd a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir