Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında 1. kanal gerilimi: Herkes haddini öğrenecek

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında ‘canlı yayın’ gerilimi yaşandı. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu 3-1 kazandıkları Göztepe maçı sonrası yaptığı söylemede yayıncı kuruluşun maçı 2. Kanaldan yayınlamasına tepki göstererek, “Liderin maçını 2. kanaldan, 7. sıradakinin maçını 1. kanaldan yayınlamak nasıl bir kavrayıştır” dedi.

Fenerbahçe idareyicisi Kemal Danbaş ise Ağaoğlu’na cevap vererek, “60 senelik ligin liderinin maçı her daim 1. Kanaldan verilir. Bu böyle biline” ifadelerini kullandı.

Süper Lig’in 27. haftasında lider Trabzonspor, İzmir’de Göztepe’ye davetli oldu. Fırtına, çabayı 3-1’lik skorla kazandı. Karşılaşma sonrası stadyum çıkışında söylemelerde bulunan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, gayretin yayıncı kuruluş tarafından birinci kanaldan verilmemesine tepki gösterdi.

İşte Ağaoğlu’nun o lafları…

“Bizim niyetimiz 2 kupa, hatta 2+1 kupa, Süper Kupa ile. Bunu yapacak efora sahibiz, allahın izniyle sezon sonu geldiğinde de bu hayalimizi asıllaştırmış oluruz. Yayıncı kuruluş maçımızı 2. kanaldan yayınlamış. Liderin maçını 2. kanaldan, 7. sıradakinin maçını 1. kanaldan yayınlamak nasıl bir kavrayıştır? Lider maç oynuyorsa, liderin maçı 1. kanaldan verilir. Salı günü kupa maçı var, Fenerbahçe doruğun uzağında kaldı, ligde temennisi yok gibi görünüyor. Yeniden kimsenin emeğine hürmetsizlik istemem, son düdük çalmadan muhakkak olmaz ama kupaya Fenerbahçe daha çok önemsiyor.”

Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında 1. kanal gerilimi: Herkes haddini bilecek

FENERBAHÇE CEPHESİNDEN SERT CEVAP

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun Göztepe maçının beIN Sports tarafından 2. kanalda verilmesine tepki göstermesi sonrasında maçı 1. kanaldan verilen Fenerbahçe idaresinden karşılık geldi. Fenerbahçe idareyicisi Mustafa Kemal Danabaş, “Herkes haddini öğrenecek” pankartıyla beraber “60 senelik ligin liderinin maçı her daim 1. Kanaldan verilir. Bu böyle biline!” biçiminde bir paylaşım yaptı.

Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında 1. kanal gerilimi: Herkes haddini bilecekAdd a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir