Emre Belözoğlu, Medipol Başakşehir’in Süper Lig’de şampiyon olmasını istiyor

Fenerbahçe’de Kayserispor maçında oyuna giren ve maçı çeviren, sezon sonunda atletik direktör olarak misyonuna devam etmesi beklenen Emre Belözoğlu, Beyaz TV’de canlı yayına bağlandı ve merak edilenleri yanıtlarını verdi.

Emre Belözoğlu Fenerbahçe olarak şampiyonluk uğurlarının düşük olması nedeniyle ligde Başakşehir’in şampiyon olmasını istediğini ifade etti.

Başakşehir’in galibiyetini görmekten mutlu olduğunu söyleyen Emre, “Beşiktaş maçını izleyemedim. Uzun zamandır ilk kere çocuklarla beraberdim, yalnızca Başakşehir maçını izleyebildim, Beşiktaş’ı izleyemedim. Okan abi benim en yakın dostlarımdan, abilerimden. Beraber İtalya’ya gittik. Türk futbol camiasında gördüğüm en naif insanlardandır, onun galibiyetlerini görmek beni mutlu ediyor. Şampiyonluk talihimiz az olduğu için, Okan Buruk ve Başakşehir’in şampiyon olmasını istiyorum” dedi.

“İKİSİN DE ÇOK BEĞENİYORUM”

Beşiktaşlı Caner Erkin ve Gökhan Gönül’şan sarı – lacivertli ekibe transfer iddialarıyla alakalı da konuşan deneyimli futbolcu, “Caner ve Gökhan ile alakalı yorum yapmak istemiyorum, Beşiktaş’ın futbolcuları, onları çok hoşlanırım” ifadelerini kullandı.

İşte Emre Belözoğlu’nun söylemelerinin tamamı;

İdman bu işin yüzde 15-20’lik kısmı. Yüzde 40 dinlenme, yüzde 40 da beslenme. Yoksa böyle oynayamazsınız.

“HAGI’DEN GALATASARAY ALTYAPISINDA ÇOK ŞEY BİLDİM”

Çocukluğumdan beri hırsım var. Kazanmayı isteme, kaybetmekten nefret etme duygularıyla geliştim. Hagi’den, Galatasaray altyapısından çok şey bildim ama insanın fıtratı da tanımlayıcı oluyor. Bazen ayarı kaçırdığım zamanlar olmuştur ama kazanmak için kaideler miktarında elimden geleni yapmaya çalıştım.

“TOZLU TOPRAĞIN AYNISI”

EURO 2020 ile final yapmak hoş olacaktı, kısmet dokunulmuş. Merih, Cenk gibi kardeşlerim gidecekler. Benim için final 7 haftası olacak gibi görünüyor. Futbolu vazgeçmek bana da güç geliyor. Çocukken tozlu toprakta ne seziyorsam, inanın şu anda sahaya çıktığımda da aynısını seziyorum.

“2-3 HAFTA MİSYON YAPABİLİYORUM”

A lisansım var benim. 2002 Dünya Kupası sonrasında buna hak kazandık. Aktüelleme kurslarına katıldım. Bu kulübede bulunmam için yeterli ama 2-3 hafta en fazla kulübede misyon yapabiliyorsunuz. Yanınızda pro lisanslı biri olunca hep kulübede olabiliyorsunuz.

“ATLETİK DİREKTÖR OLACAK MI?”

Camiamızın lideri başkanımızdır. Benim için çok kıymetli, gerçekten tüm zamanını kulübümüze ayırıyor. Ona yardım olmamız gerekiyor. Benden ne istenirse, elimden geleni yapacağım. Benimle alakalı da bir tasarılama olacaktır, ne istenirse istensin, elimden geldiğince camiamızı, çubukluyu temsil etmek ismine elimden geleni yapacağım. Ben saha içinde olduğu gibi, saha dışında da Allah’ın izniyle elimden gelen her şeyi yapmaya çalışacağım.

“FENERBAHÇE’DE HAYALİM TÜRK OYUNCU HAVUZU OLUŞTURMAK”

Ben çok büyük teknik adamlarla çalıştım. Aktüel futboldaki teknik adamları da araştırdığımda hayalim sahada kalmak. Önümüzdeki yıl olur, olmaz ama bu benim hayalim. Allah sıhhat verirse bunu yaşamak istiyorum. Benim Fenerbahçe ile alakalı en büyük hayalim, ciddi bir Türk oyuncu havuzu oluşturmak. Teknik takımda olsun, idareyici kadrosunda olsun, 2023’te, 2024’te Allah kısmet ederse görürüz, altyapısından 4-5 oyuncusunu oynatan ve o oyuncuları Avrupa’ya yollayıp, onların performansından hoşnut olan bir sistem oluşturmak. Kulüplerimiz her şeyin farkında olmalı, idareyici olmak basit değil. Türk futbolunun yatırım yapabileceği yegane şey, gençlerimiz. Bir gün en az altyapısından 4-5 oyuncuyla oynayan bir Fenerbahçe istiyorum, en büyük hevesim bu.

“TÜRKİYE’DE MİSALİ YOK”

Sayısal olarak ya da manevi olarak öğrenmiyorum ama başkanımızın verdiği hizmetin karşılığının Türkiye’de misali olduğunu düşünmüyorum. Allahın İzniyle atletik galibiyet olarak da bir gün karşısına kazanç ve hepimiz bundan hoşnut oluruz.

“NOVAK’I İSTEDİ Mİ?”

Ben saha içinde ve elimden geldiğince teknik takıma takviyeyle meşgulum. Adlar üzerinde fikir beyan etmem doğru olmaz.

“ATIBA’YA SAYGI DİNLİYORUM”

Atiba çok çok hürmet dinlediğim bir oyuncu. Saha içi profil olarak da, şahsiyeti olarak da. Aidiyeti olan oyuncuların kıymet görmeleri, taraftarlar tarafından hoşlanılmaları beni mutlu ediyor. Çok ehemmiyetli işler yaptı Beşiktaş’ta.

“OZAN’IN KIRMIZI KARTI HAKLIYDI”

Ozan’ın bir darbesi var, futbolcu gözüyle bakarsanız onun öğrenerek basmak istemediğini anlarsınız. Görüntüde hareket var, benim bir tepkim vardı, belki makûs bir tepki verdim. Görüntü itibariyle kırmızı haklıydı.

“BİZ KUPAYI İSTİYORUZ”

Trabzonspor bu yıl çok iyi bir ekip kurdu, ligin de tepesinde. Biz kendimize asılcı niyet olarak Türkiye Kupası’nı görüyoruz ve kazanmak istiyoruz. Bu son dakika zaferi bizim için motivasyon oldu, bunun yansımaları olacaktır ama basit bir maç olmayacak, güç olacak. Allahın İzniyle hak edenin kazanacağı, saha içinde gerginliğin olmayacağı bir maç olur.

BEĞENDİĞİ TÜRK OYUNCULAR

Benim yerim rahat doldurulur. Çok çalıştım, ekip oyuncusu hissettim kendimi. İrfan Can çok ciddi gelişim gösterdi, ondan daha çok şeyler bekliyorum ben. Abdülkadir Ömür var, Messi’miz. Ömer Faruk’umuz var, ondan çok şey bekliyorum. Çok kıymetli genç oyuncular var, usuma ilk gelenler bunlar.

“TAHİR ÖĞRETMEN BAHTLI GELDİ”

Tahir öğretmen kendini 4 günde kapattı elinden geldiğince bize yardım olmaya çalıştı. Çok ağırbaşlıdır, bilgisini oyunculara aktarmaya çalışır. Kulübümüz de o surattan misyon verdi ona. 1-0’dan sonra suratını görmüştüm, 2-1’den sonra ona sarıldım. Öğretmenimin ayağı bahtlı geldi, allahın izniyle böyle devam eder.

“ACUN ILICALI ÇOK KIYMETLİ”

Acun abi, konumu ne olursa olsun nereden geldiğini öğrenen, güler suratını noksan etmeyen biri. Bir Hayli şöhretli arkadaşım var, onun bir şey yapma tutkusunu gördüğümde, benim gönlümdeki en kıymetli insanlardan biridir. Onun yeri bende ayrıdır, hep galibiyetli olsun isterim.

Emre Belözoğlu, Medipol Başakşehir'in Süper Lig'de şampiyon olmasını istiyorAdd a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir