Efsane golcü Tanju Çolak’tan Fenerbahçe’ye sert tenkit: Bir cacık olmaz

Spor Toto Süper Lig’de 28. hafta maçları bitirilirken, daha önceki ulusal futbolcu Tanju Çolak karşılaşmaları değerlendirdi. Youtube kanalında, gazeteci Haluk Vicdanlı ile hazırladığı “Gündemin Kralı” programında söylemelerde bulunan Çolak, Fenerbahçe’nin performansına tenkit etti ve Galatasaray-Gaziantep maçını idareyen hakem Alper Ulusoy’a sert tepki gösterdi.

Arda Kural, peçe takan bayanlar için “Öcü” diyen Hülya Avşar’a tepki gösterdi
Kastamonu’daki 514 senelik Nasrullah Camii’ne onarım yerine badana yapıldığı iddia edildi
Son dakika: Hafik Belediye Başkanı, parti prensiplerine ters davrandığı bahanesiyle Milliyetçi Hareket Partisinin listesinden düşürüldü

Fenerbahçe’nin kadrosunda ciddi bir revizyona gitmesi gerektiğini söyleyen Altın Kundura sahibi efsane golcü, “Fenerbahçe’nin iyi oynamadığını, makûs futbolculardan heyeti olduğunu kezlerce, iki-üç aydır söylüyorum. Bu ekipten bir şey olmaz, bir cacık olmaz. Bu ekibin 10-11 futbolcusunu şipşak göndermeliler. Yeni bir kadro oluşturulmalı. Nitelikli bir kadro varsa şampiyon olursun. Ne yazık ki Ali Koç daha teknik direktörü bulamadı. Üç aydır teknik direktör yok” diyerek sarı-lacivertli takım ve Ali Koç’a ağır tenkitlerde bulundu.

“ALPER ULUSOY MAÇI KATLETTİ”

Münazaraları kararlarla gündemden düşmeyen Galatasaray-Gaziantep maçının hakemi Alper Ulusoy’un maçı katlettiğini söyleyen Çolak, “Şayet Jimmy’ye faul verilse bu uzatma bile olmayacaktı. Gol de olmayacaktı. Penaltı da olmayacaktı. Oyuna da çok yakın, pozisyona da yakın ve faul çalmıyor. VAR’a geliyor, bakıyor, bir daha bakıyor. Diyor ki evet faul. Sonrasında ise 3-4 dakika uzatıyor. Sen onu zamanında görsen, zamanında çalsan ne gol olacak ne de penaltı olacak. Ne de maç 3-3 bitecek. Bu maçın buraya gelmesinin tek bir nedeni var ve bu bana göre Alper Ulusoy’un maçı katletmesindendir. İlk kez bunu söylüyorum. Bir hakem bu kadar acemi olamaz. İlk kez ben böyle bir şey gördüm. Türk futbol tarihinde de son üç-beş senede kalecinin topu ceza sahasında çoktuttuğu sebebiyle çalınan bir frikik görmedim” laflarını kullandı.

“VİCDANIN RAHAT MI?”

Efsane daha önceki futbolcu, Alper Ulusoy’un hakemlik kariyerinde böyle bir karar almadığını iddia etti. “Golün geleceği zati belirli. Ne yaparsın ikinci bölgede oyunu karşılayacaksın, topu taca atarsın ama gel gör ki Alper Ulusoy, futbol tarihinde yaşanmamışı yaptı. 90+15 dakika oynattı. Üstüne 90+14. dakikada kalecinin iki-üç saniye elinde topu meblağken endirekt vuruş verdi. Vallahi reva mı bu ya? Vicdanın rahat mı Alper Ulusoy? Sen nasıl bir maç idarıyorsun? Bir misalin var mı? Hakemlik tarihinde, belki 15 senelik hakemlik yapıyordur bu Alper Ulusoy, böyle bir endirekt vuruş verdiğini düşünmüyorum. Bir misali yoktur, iddia ediyorum. Varsa senden özür dileyeceğim. Acemi maçta da olursa, 3. Lig ya da BAL Ligi maçında da olursa kabulüm. Varsa senden özür dileyeceğim. Vallahi özür dileyeceğim” diyen Çolak, “Vicdanın rahat mı?” sualiyle Ulusoy’a seslendi.

“TRABZON BİR ADIM ÖNDE”

Süper Lig’deki son gidişatı da değerlendiren Çolak, şampiyonluk yarışında Trabzonspor’un bir adım önde olduğunu belirterek “Galatasaray gitti Rize’de hem üç puan hem de futbolcuları kaybetti. Sivasspor da çok güç bana göre zira yedek kulübesinde nitelikli oyuncu yok. Kulübe çok ehemmiyetlidir şampiyonlukta. Giren oyuncu çıkan oyunucunun daha üst seviyesinde oynamalı. Sivas ve Galatasaray şampiyonluğun dışında kalmıştır. Ya Başakşehir ya da Trabzon şampiyon olacaktır. Bana göre Trabzon bir adım öndedir. İyi oynuyorlar, basit kazanıyorlar istiyorlar ve çaba ediyorlar. Başakşehir’in tek kaybı, Trabzonspor kadar basit gol atamıyor olması” ifadelerine sözlerine ilave etti.Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir