Daha Önceki Galatasaraylı Bratu’dan Ajax’ın yıldızı Marin’e nasihat: Netlikle Galatasaray’a gitmelisin

Rumen takımı Concordia Chiajna’nın teknik direktörlüğünü yapan Galatasaray’ın daha önceki futbolcusu Florin Bratu, sarı kırmızılıların gündeminde yer alan Razvan Marin ile alakalı söylemeler yaptı.

Bratu, “Galatasaray’da çok fazla Rumen futbolcu oynadı ve iyi futbolcular oynadı. Ben Razvan Marin’e inanıyorum. Galatasaray, Razvan Marin’in tarzına uygun bir ekip. Her şeyden evvel uslu, oyunu öğrenen, zeki ve futbolu beğenen birisi” diye konuştu.

“DEVAMLILIĞA GEREKSİNİMİ VAR”

Marin’in devamlılığa gereksinimi olduğunu vurgulayan Rumen teknik adam, “Galatasaray genellikle rakipleri karşısında oyunu hakimiyet eden bir ekip. Razvan Marin de insiyatif alabilen bir futbolcu. Şu anda olgunlaştı. Devamlılığa gereksinimi var ve bu devamlılığı sağlayabileceği ekipte olursa daha iyi seviyeye erişecektir” söylemesinde bulundu.

“GALATASARAY ŞAHANE BİR KULÜP”

Oyuncunun Galatasaray’da zaferli olacağına inanan Bratu, “Bunu geri bir adım olarak göremezsiniz. Galatasaray, şahane bir ekip. Sizi geliştirecek bir kulüp. Baskı çok yüksek. Taraftarlar sizi dayanaklar fakat hazır değilseniz zorlayabilirler. Razvan Marin, bu doğrultusuyla ilgilenmeyecek bri oyuncu zira sahada yalnızca işini yapıyor. Galatasaray, onun için iyi bir saldırı, doğru adres olur” dedi.

Florin Bratu, 2003-04 sezonunda Galatasaray forması giymişti.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir