Chelsea’nin sahibi Roman Abramovich, İsrail’in en pahalı villasını satın aldı

Premier Lig takımlarından Chelsea’nin sahibi Rus iş adamı Roman Abramovich’in İsrail’deki en pahalı villayı 64.5 milyon dolar değerle satın aldığı belirtildi.

Globes gazetesinin alım-satım uyuşmasına yakın bir kaynağa katlandırdığı haberine göre Roman Abramovich, Tel Aviv’in kuzeyindeki Herzliya Pituah sahil beldesinde bulunan ve İsrail’in en pahalısı olarak kabul edilen villayı satın aldı.

65 MİLYON DOLAR ÖDEDİ

Abramovich’in büyükelçilerin rezidanslarının bulunduğu beldedeki villa için 64.5 milyon dolar ödediği kaydolunan haberde, “Koronavirüs pandemisinin yol açtığı krizin hemen evvelinde İsrail tarihindeki en pahalı gayrimenkul satış uyuşması yapıldı. Rus-İsrailli milyarder Roman Abramovich, Herzliya Pituah’taki villayı 64.5 milyon dolara satın aldı” denildi.

9 BİN 500 METREKARELİK ARAZİDE

Habere göre villanın bulunduğu arazi, 9 bin 500 metrekarelik surat ölçümüne sahip. Arazide tenis kortu ile taşınabilir platform üzerinde bir havuz da bulunuyor. Bu platform, aktiflikler için konuk kabul alanına dönüştürülebiliyor.

Villa, 2006’dan beri İngiliz hedge fonları idareyicisi, Brevan Howard Asset Management işletmesinin eş kurucusu Alan Howard’a aitti.

Abramovich, 2018 senesinde İsrail yurttaşlığı almıştı.Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir