Barcelona’da Abidal ile yıldızı barışmayan Messi, idareye rest çekti: Ya o gider ya da ben giderim

Barcelona’da Atletik Direktör Eric Abidal ile Arjantinli yıldız Lionel Messi arasında yaşanan gerilim tırmanıyor.

Bir yarıyıl beraber de forma giymiş olan ikilinin, teknik direktör Ernesto Valverde’nin ekipten sevk edildiği yarıyılda, açılan arası düzelecek gibi görünmüyor. Son olarak Lionel Messi’nin, idareden Eric Abidal’in misyonundan alınmasını istediği belirtiliyor.

Barcelona’da 2007-2013 seneleri arasında forma giymiş olan ve Katalan takımında 2018 senesinden bu yana atletik direktör olarak misyon yapan Eric Abidal, Valverde’nin vazifesine son verilmesinin ardından “Futbolcular da onu istemiyordu” biçimindeki söylemelerine sert tepki gösteren Messi, Fransız futbol adamından ad vermesini istemişti. O günden bu yana yıldızları barışmayan ikiliden Messi, Abidal’in ekibin atletik direktörü olarak misyon yapmasını istemediğini sarih bir biçimde idareye ilettiği öğrenildi.

İspanyol medyasında yer alan haberlere göre Lionel Messi, idareye rest sürükleyerek Abidal’in vazifesine son verilmemesi halinde ekipten bölmeyi dahi düşündüğü iddia edildi. İdarenin transfer siyasetinden de rahatsız olduğu öğrenilen Messi’nin bu çıkışı sonrası Barcelona idaresinin vereceği karar merak mevzusu oldu.

Barcelona ile olan kontratı 2021 senesinde sona erecek olan Messi’nin, şayet isteği kabul edilmezse kulüpten değersiz olarak bölmeyi düşündüğü de haberde yer aldı.

NELER YAŞANMIŞTI?

Geçtiğimiz şubat ayında Barcelona, teknik direktör Valverde ile yollarını ayırmış, Abidal alınan karar sonrası “Futbolcular kendisinden hoşnut değildi. İç irtibatta meseleler yaşanıyordu. Ayrıca idmanlarda da iyi çalışılmıyordu. Dışarıdan bakıldığında her şey iyi gibi görünüyordu ama daha önceki futbolcuysanız bazen bu gibi vaziyetleri sezersiniz. Bazı ayrıntıları da gözden kaçırmazsınız. Ben de idareye Valverde ile alakalı düşüncelerimi söyledim ve sevk edilmesi kararı alınmasını istedim” demişti.

Messi ise Abidal’in bu söylemelerine sert tepki göstermiş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Reelinde bu cins söylemeler yapmaktan pek sevmiyorum. Herkes kendi misyon alanından mesul olmalı ve kararlarına dikkat etmelidir. Futbolcular, sahada olanları ve kendilerini iyi sezmedikleri zamanı ilk öğrenenlerdir. Atletik idareyiciler de mesullüklerini ve özellikle aldıkları kararları üstlenmelidirler. Son olarak oyuncular hakkında konuşuyorsan ad vermelisin. Bunu yapmadığın zaman ortaya herkesin adını atmış, doğru olmayan rivayetlerin dağılmasına imkân sağlamış ve hepimizi lekelemiş oluyorsun.”

Kaynak: Lafçı

Barcelona'da Abidal ile yıldızı barışmayan Messi, yönetime rest çekti: Ya o gider ya da ben giderimAdd a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir