Barcelona saldırı bölgesine yaptığı transferlere son 5 senede 482 milyon euro tüketti

Dünya devi Barcelona, saldırı hattındaki üçlüyü bulmak için son yarıyılda tükettiği paralarla dikkat sürüklüyor. Messi ve Suarez’in yanına, Neymar dışında, ideal bir üçüncü adı bulamayan Katalan takımı, beş senede bu bölge için bütün 482 milyon Euro tüketti.

Aralarında Arda Turan’ın da bulunduğu sekiz futbolcu, forvetin sağında bir cinsli beklenen performansı gösteremedi.

Atlerico Madrid’de sergilediği performansla dikkat sürükleyen Arda Turan, 2015 senesinde Barcelona’ya 36 milyon Euro bonservis kıymeti karşılığında transfer oldu. Barcelona’da 55 maça çıkan Arda Turan, 15 gol kaydoldu. Saha içinde çok saha dışındaki vakalarla gündeme gelen Arda Turan’ın Barcelona serüveni 2.5 senede sona erdi.

Katalan takımı, Liverpool’un yıldızı Philippe Coutinho’yu, büyük umutlarla 120 milyon Euro bonservis kıymeti ödeyerek kadrosuna kattı. 76 maçta 21 gol atan Philippe Coutinho, Bayern Münih’e kiralandı.

GRIEZMAN PLANI YAKALAMADI

Atletico Madrid’in dünya çapındaki yıldızını transfer ederek Messi-Suarez ikilinini bitirmeyi kasteden Barcelona’nın Antoine Griezmann tasarıyı da yakalamadı. Fransa ile Dünya Kupası şampiyonluğu yaşadıktan bir sene sonra, 120 milyon euro bonservis kıymeti karşılığında Barça’nın yolunu yakalayan Antoine Griezmann da temennilere cevap veremedi. Barcelona ile 37 maça çıkan yıldız futbolcu, 14 gol atabildi.

105 MİLYON EUROLUK DEMBELE BEKLENENİ VEREMEDİ

Borussia Dortmund’un genç yıldızı Ousmane Dembele, 105 milyon euro ödenerek Barcelona’nın kadrosuna dahil edildi. Sakatlıklarla boğuşan Ousmane Dembele, Katalan takımıyla 74 maçta 19 gol kaydoldu.

Listedeki değişik adlar ise 41 milyon euro karşılığında kadroya dahil edilen Malcom, 30 milyon euro ödenen Paco Alcacer, 18 milyon euroluk Martin Braithwaite ve 12 milyon euro ödenerek transfer edilen Gerard Deulofeu.

Barcelona hücum bölgesine yaptığı transferlere son 5 yılda 482 milyon euro harcadıAdd a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir