Altınordu, Ravil Tagir ve Burak İnce’yi Avrupa kulüplerine satacak

TFF 1. Lig’de kurduğu misal altyapı yüksekokuluyla yetiştirici kulüp olan Altınordu’da başkan Seyit Mehmet Özkan, internet üzerinden katıldığı bir programda büyük kulüplerin peşinde olduğu stoper Ravil Tagir ve orta saha oyuncusu Burak İnce’yi Avrupa’ya göndereceklerine söyledi.

İki genç futbolcu için önceliğin İngiltere Premier Lig kulüplerinde olduğunu belirten Başkan Özkan, “Ravil ve Burak’ı allahın izniyle Avrupa’ya vereceğiz. Ben Premier Lig’çiyim. En neşe aldığım İngiliz futbolu, bayılırım. Ravil ve Burak’ı Avrupa’ya satacağız. Ravil henüz 17, Burak 16 yaşında. Avrupa’ya gidebilmeleri için 18 yaşını doldurmaları gerekli. Paraya gereksinimimiz olduğu için Ravil mevzusunda ön opsiyonlu olarak kulüplerle görüşüyoruz. Alan kulüp 1 yıl daha Altınordu’da oynatmak zorunda. Hedef pazarımız Avrupa. Öncelik İngiltere” dedi.

“CENGİZ VE ÇAĞLAR GİBİ GERİ DÖNMEYECEKLER”

“İkinci pazarımız Almanya ve İtalya” diyen başkan Özkan, “Satamadığımız oyuncuyu Türkiye’ye veririz. İşimiz öncelikle ihracat. Bu toprakların dövize lüzumu var. İhracata hazırladığımız mahsulü yerli piyasaya vermeyiz. Biz çok üst seviyede ve nitelikte sporcular yetiştireceğiz ve Avrupa’da kalıcı olacaklar. Aynı Cengiz Ünder ve Çağlar Söyüncü gibi geri dönmeyecekler” biçiminde konuştu.

Ravil’in adının Fenerbahçe ile anılmasını açıklayan Özkan, “Ravil’i herkes istiyor ama ben de herkese diyorum ki, ‘Biz Avrupa’ya satacağız’. Nadide bir elmas bu çocuk. Bizim burada genç oyuncuları oynatacak bir abuhava, atmosfer ve sabır gösterecek taraftar kültürü yok. Hep yenmemiz gerekli. Gençlere ihtimal verecek teknik direktörün altı okka eforu olması gerekli” diye konuştu.

ÇAĞLAR VE CENGİZ’DEN 11 MİLYON EURO

Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, altyapılarından yetişip Avrupa’da top koşturan A Ulusal futbolcular Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder’den toplam 11 milyon Euro kazandıklarını kaydoldu. Evvel Almanya’da Freiburg, şimdi İngiltere’de Leicester City’de oynayan Çağlar’dan toplam 6.5 milyon Euro, evvel Başakşehir ve şimdi Roma’da forma giyen Cengiz’den ise 4.5 milyon Euro bonservis kazancı kazandıklarını belirten Başkan Özkan, “Yüksekokulumuzun 1 senelik gideri 3 milyon Euro. Her sene 3 milyon Euro toplamında transfer kazancı elde etmemiz gerekli ki bu iş dönsün. Çağlar, Premier Lig’in ilk 11’ine girdi. Düşte gibiyim. 10 sene evvel hayal ettiğim asıl oldu. Leicester City, Çağlar’ı satmaya kalksa şimdiki kıymeti pandemiye karşın 60-70 milyon Euro” dedi.

“BERKE VE BARIŞ İÇİN ALİ KOÇ’U KIRAMADIK”

Geçen sezon Fenerbahçe’ye transfer olan ancak sarı-lacivertlilerde baht bulamayıp Belçika’da Westerlo’ya kiralık sevk edilen kaleci Berke Özer ve sağ kanat Barış Akdikeni mevzusunda söylemelerde bulunan Seyit Mehmet Özkan, “Kaleci Berke için neredeyse Atletico Madrid’le el sıkışıyorduk. Ali Koç aradı, ‘Berke’yi ben istiyorum’ dedi. Yeni başkan olmuştu, sayın başkana jestimiz olsun istedik. Comolli geldi, ‘Biz Barış’ı da istiyoruz’ dedi. Barış için Hertha Berlin’le konuşuyorduk, 1 sene daha bizde oynayıp gidecekti. Misyona yeni başlayan Ali Koç’a, ‘Hayır’ diyemedik. Berke bu sezon Westerlo’da iyi bir sezon geçirdi. Önü çok sarih, ben Avrupa’da çok iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Fenerbahçe satarsa hissemiz var zaten. Barış da öyle. İkinci satışlardan kazanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Altınordu, Ravil Tagir ve Burak İnce'yi Avrupa kulüplerine satacakAdd a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir