Alina Iagupova sevgilisinin transfer edilmesini istedi, Fenerbahçe yalanlayarak yıldız basketbolcuyu ekipten gönderdi

Bütçe küçültmesine karşın yeni sezonda iddialı bir kadro kuran Fenerbahçe Bayan Basketbol Ekibi’nda Ukraynalı yıldız Alina Iagupova’nın bölüş sebebi ortaya çıktı. Skorer adın, kız dostu Liudmyla Naumenko için de kontrat arz etmesi üzerine sarı-lacivertlilerin Iagupova’yla yine kontrat imza atmaktan bıraktığı iddia edildi.

“BÖYLE BİR KOŞULLU ARZI KABUL ETMEYİZ”

Fenerbahçe’nin yeni sezon kadrosunda, ekibin en skorer adı Ukraynalı Alina Iagupova yoktu. Klasik koşullarda yeni sezon kadrosunda düşünülen 28 yaşındaki basketbolcunun ayrılık nedeni ortaya çıktı. Fanatik kaynaklı habere göre sarı-lacivertli kulüp, Alina’nın Ukrayna Ulusal Ekibi ve Çukurova’dan da ekip dostu olan kız dostu Liudmyla Naumenko’ya da kontrat arz etmesi üzerine, “Burası Fenerbahçe, biz hiçbir oyuncunun böyle koşullu bir arzını kabul etmeyiz. Kabul etmek bir yana, masaya dahi yatırmayız” dedi ve bu arzı yalanladı.

ADANA’DAN DA PROBLEMLİ AYRILMIŞTI

Iagupova, 2 sezon evvel de kız dostu Liudmyla Naumenko ile beraber Çukurova forması giymiş ve ikili, Adana ekibinden de sezon ortasında problemli bir biçimde ayrılmıştı.

KÜÇÜLMEYE KARŞIN TRANSFERE DEVAM

2019-2020 sezonuna 4 kupa gayesiyle giren Fenerbahçe Öznur Kablo, pandemi sürecine kadar da Cumhurbaşkanlığı Kupası ve Türkiye Kupası’nı müzesine taşımış, FIBA Euroleague’de çeyrek finale çıkmış, ligde de lider gidişattaydı.

Ancak salgınla beraber 2019/20 sezonu beyaz sezon bülten edilince yeni sezon için tasarılar yapılmaya başlandı. Sarı-Lacivertliler, bayan basketbolda küçülmeye gitmesine karşın oluşturduğu yeni kadrosuyla da kupalara bir defa daha talip olduğunu ortaya koydu. Fenerbahçe Öznur Kablo, 4 dış transfer Jasmine Thomas, Kayla McBride, Satou Sabally, Kia Vaughn yapıp mevcut kadrodaki tesirli adlarla Tuğçe Canıtez, Zandalasini, Olcay Çakır Turgut, Kiah Stokes, Sevgi Uzun yine uyuştu.

Alina Iagupova sevgilisinin transfer edilmesini istedi, Fenerbahçe reddederek yıldız basketbolcuyu takımdan gönderdiAdd a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir