1,5 milyon YouTube üyesi bulunan Galatasaray, Avrupa’da ilk 10’a girdi

YouTube üzerinden yayın yapan ve aza rakamı 1 milyon üzerinde olan iki Türk spor kulübü var. Galatasaray 1,5 milyon aza rakamı ile YouTube’dan en çok izlenen Türk ekibi konumunda. İkinci sıradaki Fenerbahçe’nin ise 1,3 milyon üyesi bulunuyor. Beşiktaş’ın 635 bin, Trabzonspor’un 222 bin YouTube üyesi var.

Sarı-kırmızılılar, YouTube platformunda Avrupa genelinde en fazla üyesi olan spor kulüpleri sıralamasında 10. sırada bulunuyor.

Galatasaray, 2000 seneyi içinde Avrupa’da futbolda kazandığı UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupası dahil bir hayli zafer ve son 2 sezonda Türkiye’de şampiyon olarak UEFA Şampiyonlar Ligi’nde çaba etmesiyle YouTube kanalında da milli ve beynelmilel seviyede izlenirliğini artırdı.

Türkiye’ye basketbolda da en çok kupayı Galatasaray getirdi. 2009 senesinde bayanlarda Avrupa Kupası’nı kazanan sarı-kırmızılılar, bayanlarda 2015 senesinde Avrupa Ligi ve erkeklerde 2016 senesinde Avrupa Kupası’nı da müzesine götürdü. Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Ekibi de beynelmilel seviyede bir hayli kupa kazandı.

FENERBAHÇE, GALATASARAY’IN ENSESİNDE

YouTube platformunda Avrupa genelinde en fazla üyesi olan spor kulüpleri arasında 1,3 milyon aza ile Fenerbahçe, Galatasaray’ın iki gizeme altında 12. sırada yer aldı.

BARCELONA ZİRVEDE

En fazla YouTube aza rakamı olan ekipler İspanyol ve İngiliz kulüpleri.

9,4 milyon üyesi olan Barcelona, Avrupa’da YouTube’dan en fazla izlenen spor kulübü oldu. Barcelona’yı 5,7 milyon üyesiyle rakibi Real Madrid takip ediyor.

İngiltere’den Liverpool’un 4,6 milyon, Manchester United’ın 2,8 milyon, Manchester City’nin 2,5 milyon, Arsenal’in 1,8 milyon, Chelsea’nin 1,7 milyon ve Tottenham’ın 1,1 milyon YouTube üyesi var.

1,5 milyon YouTube abonesi bulunan Galatasaray, Avrupa'da ilk 10'a girdiAdd a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir